Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Towarzystwo Trzeźwości Transportowców

2014-04-09
 | Autor: Redaktor
Partnerem kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę” jest Towarzystwo Trzeźwości Transportowców. To stowarzyszenie działające w obszarze promocji trzeźwości i bezpieczeństwa w transporcie.

Powstało w 1957 r. z inicjatywy Ministerstwa Komunikacji, Instytutu Transportu Samochodowego, Szefostwa Służby Samochodowej WP, Centralnego Zarządu PKS, Zjednoczeń Transportowych, Polskiego Związku Motorowego oraz Związków Zawodowych: Transportowców i Drogowców, Kolejarzy i Portowców.

Głównym celem TTT jest zwiększenie społecznej świadomości dotyczącej ryzyka wynikającego z używania alkoholu, podnoszenie kultury jazdy oraz troska o sprawność fizyczną i psychiczną kierujących pojazdami mechanicznymi.

TTT prowadzi działania informacyjno-edukacyjne, których treścią jest uświadomienie szkód i niebezpieczeństw związanych z kierowaniem pojazdami po jego spożyciu. Stowarzyszenie organizuje konkursy, seminaria i pokazy filmów promujących trzeźwość. W tym zakresie współpracuje z organami administracji rządowej i samorządowej, Policją, wojskiem, szkolnictwem samochodowym oraz organizacjami pozarządowymi.