Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców

2014-04-09
 | Autor: Redaktor
Kampania „Powstrzymaj pijanego kierowcę” odbywa się pod honorowym patronatem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Duszpasterstwo inicjuje i wspiera wiele akcji ogólnopolskich mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Niektóre z nich mają długoletnią tradycję i na stałe wpisały się do kalendarza inicjatyw podejmowanych przez Kościół (np. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców, Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę, Tydzień Św. Krzysztofa, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych).

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców udziela wsparcia akcjom duszpasterskim prowadzonym wśród kierowców na poziomie lokalnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Duszpasterze współpracują z Policją i wieloma innymi podmiotami zaangażowanymi na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa na drogach, m.in. organizacjami pozarządowymi.

W reakcji na tragedię w Kamieniu Pomorskim Krajowe Duszpasterstwo Kierowców podkreślało, że jazda po pijanemu to ciężki grzech. Zwrócono także uwagę na to, że wciąż istnieje spora tolerancja dla pijących kierowców ze strony współpasażerów, którzy nie wahają się jechać z nietrzeźwym kierowcą. „Dla wierzącego człowieka natomiast to sprawa sumienia – pijany kierowca wsiada do samochodu i powoduje wypadek, tak jak w wypadku w Kamieniu Pomorskim – staje się sprawcą niewyobrażalnej tragedii, której nie da się naprawić ani cofnąć jej skutków. Grzech rodzi grzech, dlatego duszpasterze kierowców musza wciąż uświadamiać, że jazda po wypiciu alkoholu może pociągnąć za sobą wielkie zło”.