Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości

2014-04-09
 | Autor: Redaktor
Honorowy patronat nad kampanią „Powstrzymaj pijanego kierowcę” objął Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Zespół jest odpowiedzialny za kierowanie kościelną działalnością trzeźwościową w Polsce.

Przygotowuje programy apostolstwa trzeźwości, koordynuje prace diecezjalne duszpasterzy trzeźwości i zakonnych referentów trzeźwości.
Opracowuje także materiały duszpasterskie, inicjuje wydarzenia w ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz miesiąca abstynencji, a także organizuje coroczną Ogólnopolską Pielgrzymkę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu na Jasną Górę.

Zespół KEP stale współpracuje z ośrodkami naukowymi i społecznymi, wspiera inicjatywy podejmowane przez duszpasterzy trzeźwości, świeckich apostołów trzeźwości, różne ruchy i stowarzyszenia. Pracom Zespołu przewodniczy biskup Tadeusz Bronakowski, od lat zaangażowany w promocję postaw trzeźwościowych.

Bp Bronakowski jest autorem listu „Trzeźwe społeczeństwo, trzeźwi kierowcy”, napisanego tuż po tragedii w Kamieniu Pomorskim spowodowanej przez pijanego kierowcę. „Skuteczne przeciwdziałanie nadmiernemu spożyciu alkoholu, budowanie nowej kultury trzeźwości, przeciwdziałanie promocji alkoholu i rozpijania ludzi młodych, nie tylko mogą ocalić życie ofiar, ale także ocalić życie tych, którzy wpadają w uzależnienie. Trzeba, abyśmy to zrozumieli i zaczęli wspólnie troszczyć się o trzeźwość” – apelował biskup.

Przeczytaj wywiad z biskupem Tadeuszem Bronakowskim.