Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Polski Czerwony Krzyż

2014-04-09
 | Autor: Redaktor
Decyzją prezesa Zarządu Głównego, Polski Czerwony Krzyż objął honorowym patronatem kampanię „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. PCK to najstarsza polska organizacja humanitarna będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Zajmuje się m.in. udzielaniem pomocy humanitarnej ludziom dotkniętym klęskom i wojnami, pomocą socjalną, nauką pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych imprez masowych oraz propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa. Działania Polskiego Czerwonego Krzyża to przede wszystkim praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwianie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy.

PCK uczy bezpiecznych zachowań i działa na rzecz poszkodowanych w wypadkach drogowych. Prowadzi też działalność edukacyjną wśród dzieci i młodzieży. Rekomenduje zmiany w ustawie o ruchu drogowym dotyczące podnoszenia umiejętności przyszłych kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

PCK posiada rozbudowaną strukturę, w ramach której działa szereg lokalnych – formalnych lub nieformalnych – organizacji (np. kluby „Wiewiórka” działające w przedszkolach i młodszych klasach szkół podstawowych, szkolne koła PCK zakładane w podstawówkach, gimnazjach i szkołach średnich, akademickie koła PCK oraz rejonowe i okręgowe rady młodzieżowe). Wolontariusze działający w lokalnych strukturach PCK często przyłączają się do policyjnych akcji promujących trzeźwość na drogach.