Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Instytut Transportu Samochodowego

2014-04-09
 | Autor: Redaktor
Honorowy patronat nad kampanią „Powstrzymaj pijanego kierowcę” objął Instytut Transportu Samochodowego. To jednostka powołana w 1952 r., nad którą nadzór sprawuje Ministerstwo Transportu.

Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie, koordynacja i upowszechnienie badań naukowych oraz prac rozwojowych z zakresu transportu samochodowego, wypracowywanie nowych rozwiązań technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych – przede wszystkim w dziedzinie bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego i ochrony środowiska. Organem stanowiącym i opiniodawczym ITS jest rada naukowa.

Do zadań ITS należy m.in. opracowywanie i opiniowanie standardów w zakresie ochrony pracy w dziedzinie bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego, ochrony środowiska oraz ergonomii, a także warunków przestrzegania standardów. Instytut prowadzi badania naukowe mające na celu ograniczenie negatywnych skutków rozwoju motoryzacji na bezpieczeństwo uczestników ruchu samochodowego. 

W 2014 r. ITS ogłosił swoje stanowisko wobec problemu nietrzeźwych kierowców. Oprócz rozwiązań wymierzonych w sprawców przestępstw, Instytut odniósł się także do społecznego wymiaru tego problemu. „ITS popiera uruchomienie specjalnych kampanii informacyjnych zachęcających społeczeństwo do aktywniejszego włączania się w działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych użytkowników dróg (także pieszych)” – napisano w oświadczeniu.

Przeczytaj wywiad z Iloną Buttler z Instytutu Transportu Samochodowego