Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg
2015-11-04 |
 Autor: Redaktor

„Szkoła trzeźwych kierowców” to cykliczne spotkania dla kandydatów na kierowców z osobami aktywnie działającymi w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
2014-08-30 |
 Autor: Redaktor

Miło nam poinformować, że dzięki możliwości bezpłatnej emisji spotów kampanii społecznych, na 6 antenach Telewizji Polskiej S.A. został wyemitowany spot promujący kampanię „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-07-16 |
 Autor: Redaktor

Miło nam poinformować, że firma Carei s.c., z siedzibą w Warszawie i Krakowie zajmująca się wynajmem aut na terenie Polski, przyłączyła się do akcji „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-07-03 |
 Autor: Redaktor

Wspólne działania z policją, organizacjami pozarządowymi, Kościołem, a także angażowanie młodzieży szkolnej – takie są pomysły gmin w Wielkopolsce na popularyzację trzeźwości za kierownicą. O tym jak promować wiedzę na ten temat rozmawiano w Poznaniu w trakcie wielkopolskiej odsłony cyklu szkoleń  pt. „Powstrzymaj pijanego kierowcę. Co mogą zrobić samorządy lokalne?”. Jak podkreślali przedstawiciele samorządów, ich działania przynoszą efekty.
 
2014-07-01 |
 Autor: Redaktor

W Krakowie odbyło się kolejne szkolenie dla przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych w gminach za profilaktykę.
 
2014-06-28 |
 Autor: Redaktor

Już od poniedziałku na antenie telewizji publicznej będzie można obejrzeć spot promocyjny „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Spot będzie emitowany przez dwa tygodnie, do 13 lipca br. – Jestem bardzo wdzięczny TVP za tę decyzję. To pierwszy od 8 lat przypadek bezpłatnej emisji naszych spotów – podkreśla Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA.
 
2014-06-28 |
 Autor: Redaktor

Systematyczne działania edukacyjne oraz budowa lokalnego systemu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach są warunkami skutecznej profilaktyki – to główne wnioski ze szkolenia w Warszawie dla przedstawicieli gmin z województwa mazowieckiego. Szkolenie pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę. Co mogą zrobić samorządy lokalne?” zorganizowała Krakowska Akademia Profilaktyki na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
2014-06-28 |
 Autor: Redaktor

– Jesteśmy na początku drogi. Dalej będziemy działać przy Państwa pomocy w całym kraju – mówił Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podczas szkolenia dotyczącego przeciwdziałaniu nietrzeźwości na drogach.
 
2014-06-24 |
 Autor: Redaktor

Posłowie wkrótce rozpoczną pracę nad nowelizacją przepisów prawa, które ma odstraszyć kierowców przed jazdą na podwójnym gazie. Posłowie będą rozpatrywać kilka projektów zgłoszonych przez różne ugrupowania.
 
2014-06-24 |
 Autor: Redaktor

Aż o 30%  spadła liczba nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policję w czasie Bożego Ciała oraz poświątecznego weekendu (czwartek-niedziela). W analogicznym okresie w ubiegłym roku policja ujawniła 2131 pijanych kierowców. W miniony weekend zanotowano 1482 takich przypadków.
 
2014-06-24 |
 Autor: Redaktor

Marszałkowie województw, w których odbędą się szkolenia „Powstrzymaj pijanego kierowcę. Co mogą zrobić samorządy lokalne”, obejmują wydarzenia swoim patronatem. Poinformowały o tym urzędy marszałkowskie województw mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego.