Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Przewodnik dla samorządów

2014-04-17
 | Autor: Redaktor


„Przewodnik dla samorządów do realizacji działań z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach” to jeden z elementów działań informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

Przewodnik zawiera program profilaktyczno-edukacyjny dotyczący problematyki nietrzeźwych kierowców do realizacji w szkołach nauki jazdy. W kolejnych częściach przedstawiono rekomendacje PARPA dotyczące gminnych działań na rzecz przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach. W przewodniku znalazły się także podpowiedzi dotyczące tego, jak organizować lokalne działania pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 

Częścią przewodnika jest płyta CD zawierająca m.in. filmy edukacyjne pokazujące, jak reagować na pijanych kierowców oraz wzory informacji prasowych do publikacji na stronach urzędów gmin i w lokalnej prasie.

Na początku czerwca 2014 r. przewodnik trafił do wszystkich gmin w Polsce. Serdecznie zapraszamy do korzystania!

Pobierz plik z przewodnikiem