Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg
2015-11-04 |
 Autor: Redaktor

„Szkoła trzeźwych kierowców” to cykliczne spotkania dla kandydatów na kierowców z osobami aktywnie działającymi w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
2014-08-30 |
 Autor: Redaktor

Miło nam poinformować, że dzięki możliwości bezpłatnej emisji spotów kampanii społecznych, na 6 antenach Telewizji Polskiej S.A. został wyemitowany spot promujący kampanię „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-07-16 |
 Autor: Redaktor

Miło nam poinformować, że firma Carei s.c., z siedzibą w Warszawie i Krakowie zajmująca się wynajmem aut na terenie Polski, przyłączyła się do akcji „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-07-03 |
 Autor: Redaktor

Wspólne działania z policją, organizacjami pozarządowymi, Kościołem, a także angażowanie młodzieży szkolnej – takie są pomysły gmin w Wielkopolsce na popularyzację trzeźwości za kierownicą. O tym jak promować wiedzę na ten temat rozmawiano w Poznaniu w trakcie wielkopolskiej odsłony cyklu szkoleń  pt. „Powstrzymaj pijanego kierowcę. Co mogą zrobić samorządy lokalne?”. Jak podkreślali przedstawiciele samorządów, ich działania przynoszą efekty.
 
2014-07-01 |
 Autor: Redaktor

W Krakowie odbyło się kolejne szkolenie dla przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych w gminach za profilaktykę.
 
2014-06-28 |
 Autor: Redaktor

Już od poniedziałku na antenie telewizji publicznej będzie można obejrzeć spot promocyjny „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Spot będzie emitowany przez dwa tygodnie, do 13 lipca br. – Jestem bardzo wdzięczny TVP za tę decyzję. To pierwszy od 8 lat przypadek bezpłatnej emisji naszych spotów – podkreśla Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA.
 
2014-06-28 |
 Autor: Redaktor

Systematyczne działania edukacyjne oraz budowa lokalnego systemu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach są warunkami skutecznej profilaktyki – to główne wnioski ze szkolenia w Warszawie dla przedstawicieli gmin z województwa mazowieckiego. Szkolenie pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę. Co mogą zrobić samorządy lokalne?” zorganizowała Krakowska Akademia Profilaktyki na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
2014-06-28 |
 Autor: Redaktor

– Jesteśmy na początku drogi. Dalej będziemy działać przy Państwa pomocy w całym kraju – mówił Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podczas szkolenia dotyczącego przeciwdziałaniu nietrzeźwości na drogach.
 
2014-06-24 |
 Autor: Redaktor

Posłowie wkrótce rozpoczną pracę nad nowelizacją przepisów prawa, które ma odstraszyć kierowców przed jazdą na podwójnym gazie. Posłowie będą rozpatrywać kilka projektów zgłoszonych przez różne ugrupowania.
 
2014-06-24 |
 Autor: Redaktor

Aż o 30%  spadła liczba nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policję w czasie Bożego Ciała oraz poświątecznego weekendu (czwartek-niedziela). W analogicznym okresie w ubiegłym roku policja ujawniła 2131 pijanych kierowców. W miniony weekend zanotowano 1482 takich przypadków.
 
2014-06-24 |
 Autor: Redaktor

Marszałkowie województw, w których odbędą się szkolenia „Powstrzymaj pijanego kierowcę. Co mogą zrobić samorządy lokalne”, obejmują wydarzenia swoim patronatem. Poinformowały o tym urzędy marszałkowskie województw mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego.
 
 
2014-06-12 |
 Autor: Redaktor

3 promile alkoholu miał kierowca, któremu dalszą jazdę uniemożliwiła młoda mieszanka Katowic. Kobieta zauważyła pijanego kierowcę na stacji benzynowej. Jak wspomina, na pierwszy rzut oka stwierdziła, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Kierowca przyjechał na stację paliw i wyszedł z samochodu.
 
2014-06-12 |
 Autor: Redaktor

Nowelizacja Kodeksu karnego zawiera przepisy dotyczące pijanych kierowców. Przewidziano w nim zaostrzenie kar za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Surowe kary mają być jednym ze sposobów na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Walkę z pijanymi kierowcami premier Donald Tusk zapowiedział na początku stycznia 2014 r.
 
2014-06-05 |
 Autor: Redaktor

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozesłała do blisko 2,5 tys. gmin w całej Polsce materiały opracowane w ramach działań informacyjno-edukacyjnych pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-06-03 |
 Autor: Redaktor

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli gmin w województwie małopolskim do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach pt. „Powstrzymaj pijanego kierowcę.
 
2014-06-03 |
 Autor: Redaktor

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli gmin w województwie wielkopolskim do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach pt. „Powstrzymaj pijanego kierowcę.
 
2014-06-03 |
 Autor: Redaktor

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli gmin w województwie lubelskim do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach pt. „Powstrzymaj pijanego kierowcę.
 
2014-06-03 |
 Autor: Redaktor

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli gmin w województwie mazowieckim do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach pt. „Powstrzymaj pijanego kierowcę. Co mogą zrobić samorządy lokalne?”. Szkolenie odbędzie się 25 czerwca br. w Warszawie (Hotel „Gromada”, Plac Powstańców Warszawy 2, sala „Malwa”) o godz. 10:00.
 
2014-05-28 |
 Autor: Redaktor

Zdecydowana większość gmin w Polsce (92%) uważa, że zajmowanie się problemem pijanych kierowców na poziomie lokalnym jest „zdecydowanie ważne” lub „raczej ważne”, jednak  tylko 47% deklaruje, że podejmuje działania z tego zakresu.
 
2014-04-30 |
 Autor: Redaktor

– To film i akcja, która ma zmienić nasze zachowania – dzisiejszy program „Zapraszamy na kawę” w TVP Regionalna był poświęcony kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Gośćmi programu byli Andrzej Markowski, wiceprezes Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.
 
2014-04-30 |
 Autor: Redaktor

– Nie bądźmy bierni. Kiedy widzimy ewidentnie pijanego kierowcę, który wsiada do samochodu, reagujmy. To może być życie naszych dzieci, naszych przyjaciół – apelował Krzysztof Hołowczyc w programie „Dzień dobry TVN”.
 
2014-04-30 |
 Autor: Redaktor

– Przed nami kolejny długi weekend. To od nas zależy, czy pijany człowiek wsiądzie do samochodu. Bardzo często jesteśmy świadkami tego, jak pije alkohol. Musimy reagować – mówił Maciej Kurzajewski, gość programu „Świat się kręci” w TVP1. Jednym z tematów audycji było powstrzymywanie pijanych kierowców.
 
2014-04-30 |
 Autor: Redaktor

– Dopóki będzie w dalszym ciągu przyzwolenie społeczne na prowadzenie pojazdów po alkoholu, dopóty będą tragedie na naszych drogach – mówił podkom. Jarosław Gnatowski w programie „Cztery Pory Roku” poświęconym kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-04-30 |
 Autor: Redaktor

RDC, Radio Zachód, Radio Merkury, Radio Koszalin i Radio Szczecin – to pierwsze rozgłośnie Polskiego Radia, które wyemitowały materiały opracowane w ramach kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-04-30 |
 Autor: Redaktor

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni kampania „Powstrzymaj pijanego kierowcę” została objęta patronatem przez osiem kolejnych redakcji z całej Polski.
 
2014-04-29 |
 Autor: Redaktor

– Zawsze jest więcej świadków niż sprawców. Jeśli jedna z tych osób będzie wiedziała, jak zareagować, i podejmie działania, za nią pójdą inni – mówił Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w TVN24.
 
2014-04-29 |
 Autor: Redaktor

– Kampanie skierowane do kierowców nie pomagały, pora więc na kampanię skierowaną do świadków, do otoczenia – informowano wczoraj w mediach. Wiadomość o „Powstrzymaj pijanego kierowcę” pojawiła się w głównych wydaniach „Faktów” TVN oraz „Wydarzeń” Polsatu. O kampanii mówiono także w programie „Twoje Info” w TVP Info.
 
2014-04-28 |
 Autor: Super User

W Ministerstwie Zdrowia zainaugurowano ogólnopolską kampanię edukacyjną „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Podczas konferencji prasowej dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podkreślił, że adresatami akcji są świadkowie jazdy pod wpływem alkoholu.
 
2014-04-24 |
 Autor: Redaktor

– Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości – mówi mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
 
2014-04-24 |
 Autor: Redaktor

– Jeśli mamy poważne podejrzenia, że kierowca pił, po policję należy dzwonić bez wahania. To nie donos, tylko chęć pomocy. Osoba po alkoholu nie myśli – mówi Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dla „Gazety Wyborczej”.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

„Z ogromną satysfakcją obejmę Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich projekt kampanii edukacyjno-informacyjnej skierowanej do osób dorosłych, będących świadkami sytuacji, w której osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu zamierza prowadzić lub prowadzi samochód” – napisała prof. Irena Lipowicz w liście do organizatorów kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę lub osobę, która zamierza usiąść za kierownicę po alkoholu. Może to być Twój znajomy lub kompletnie obcy człowiek. Czy wiesz, jak się zachować w takich sytuacjach?
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

– Musimy pamiętać, że w wyniku zdarzeń z udziałem pijanych giną ludzie. To jest największa tragedia i warto się nad tym zastanowić, gdy widzimy kogoś, kto chwiejnym krokiem zbliża się do samochodu – apeluje mł. insp. Wojciech Pasieczny, były policjant stołecznej drogówki, w wywiadzie udzielonym w ramach kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości objął honorowy patronat nad kampanią „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. – Jest to niezwykle cenna inicjatywa, która zasługuje na wsparcie i realizację (...).