Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Bielsk Podlaski: „Trzeźwy Kierowca”

2014-07-28
 | Autor: Redaktor
W 2011 roku w II LO im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim odbyły się zajęcia zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Trzeźwy Kierowca”.

Podczas zajęć młodzież mogła dowiedzieć się, jaki wpływ na nasz organizm ma alkohol, oraz zrozumieć, dlaczego nie należy prowadzić pojazdów pod jego wpływem. Chętni mogli wziąć udział w ćwiczeniach z alkogoglami, aby na trzeźwo poczuć się jak osoba pod wpływem alkoholu. Największym zaskoczeniem dla uczniów było pogorszenie koordynacji ruchów ciała, spowodowane zaburzeniami w widzeniu. Nikomu nie udało się przejść w alkogoglach tzw. amerykańskiego testu na trzeźwość, polegającego na spacerze po linii prostej. Prowadzący zajęcia próbował obalić mity związane ze sposobami na wytrzeźwienie: uświadomił przyszłym kierowcom, że zimna kąpiel, sen, zintensyfikowany wysiłek fizyczny czy wypicie kawy nie przyspieszają spadku stężenia alkoholu we krwi. Uczestnikom spotkania został także pokazany film „Eksperyment”, który sugestywnie przedstawia zagrożenia związane z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.