Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Namysłów: kampania edukacyjna dla młodych kierowców

2014-07-28
 | Autor: Redaktor
21 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 roku w Namysłowie zainaugurowana została Opolska Kampania Edukacyjna związana z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym.

Celem tego przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie wypadkom drogowym z udziałem młodych kierowców poprzez zwrócenie uwagi na przyczyny i skutki tych zdarzeń, a także zachowania, które zwiększają ryzyko stania się ofiarą wypadku. Uczestnicy spotkania inaugurującego opolską kampanię obejrzeli również film pt. „Eksperyment” pokazujący, jak bardzo różnią się reakcje kierowcy trzeźwego od reakcji tego, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu. W kolejnej części spotkania młodzież wspólnie z policjantami stworzyła katalog zachowań na drodze, który powinien być przestrzegany przez wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi. W ostatniej części spotkania w Namysłowie uczniowie i nauczyciele mieli możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności podczas jazdy samochodem wyposażonym w urządzenie imitujące poślizg. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również alkogogle. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele oraz młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Rolniczych i Liceum Ogólnokształcącego w Namysłowie.