Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Wyszków: kampania „Nie zabijaj”

2014-07-28
 | Autor: Redaktor
Od września do grudnia 2013 roku gmina Wyszków zrealizowała kampanię informacyjno-edukacyjną pn. „Nie zabijaj”.

Organizatorzy za główny cel postawili sobie zmianę sposobu myślenia i postawy wobec nietrzeźwych kierowców. W czasie kampanii nawiązano współpracę z ośrodkami szkolenia kierowców. Dzięki temu udało się przeprowadzić warsztaty dla przyszłych kierowców na temat wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdu. Podobne zajęcia zostały również przeprowadzone w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego. Współpraca Gminy z Komendą Powiatową Policji pozwoliła zorganizować „Trzeźwe wieczory i poranki”.
 

 


 

Akcja polegała na rozpowszechnianiu wśród kierowców materiałów edukacyjnych dotyczących szkodliwych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Samorząd skierował swoją ofertę również do osób, które już poniosły dotkliwe konsekwencje jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. W Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki uruchomiona została dla nich grupa edukacyjno-korekcyjna.