Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Gdańsk: „Kieruj bez procentów”

2014-07-28
 | Autor: Redaktor
„Kieruj bez procentów”, to miejska kampania społeczna, prowadzona od 2004 roku pod patronatem Prezydenta Gdańska przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień we współpracy z trójmiejską policją i strażą miejską.

Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, głównie poprzez zmianę postaw społecznych wobec picia alkoholu przez kierowców. W ramach kampanii „Kieruj bez procentów” prowadzone są różnorodne działania, m.in. warsztaty edukacyjne w szkołach średnich i ośrodkach szkolenia kierowców, konferencje szkoleniowe oraz kolportaż materiałów informacyjno- edukacyjnych. W ośrodkach szkolenia kierowców na terenie Gdańska przeprowadzane są dwugodzinne warsztaty „Trzeźwa jazda”, adresowane do kursantów. Głównym ich celem jest uświadomienie uczestnikom konsekwencji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, a także zainicjowanie dyskusji dotyczącej faktów i mitów związanych z piciem alkoholu. Zajęcia prowadzi jedna osoba – psycholog lub pedagog. Podobne spotkania odbywają się w gdańskich szkołach średnich.

W ramach kampanii „Kieruj bez procentów” w trzecią sobotę października organizowana jest Europejska Noc bez Wypadku – akcja prowadzona w klubach i dyskotekach. Adresatami są osoby, które przyjechały na imprezę samochodem. Uczestnicy mogą złożyć deklarację o powstrzymaniu się od picia alkoholu i potwierdzić ten fakt założeniem na rękę specjalnej opaski. Przy wyjściu z klubu można skorzystać z badania alkomatem. Osoby, które dotrzymają zobowiązania, otrzymują upominki.