Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Województwo zachodniopomorskie. Kampania „Alkohol za kierownicą – nie zgadzam się!”

2014-07-28
 | Autor: Redaktor
Kampania skierowana jest do osób z najbliższego otoczenia kierowcy. Przekonuje, że warto reagować, że reakcja może skutecznie zmienić decyzje nietrzeźwego kierowcy i sprawić, że nie wsiądzie za kierownice.

Osoby towarzyszące mogą mieć duży wpływ na pijanych kolegów, przyjaciół, partnerów, którzy lekkomyślnie, bez zastanowienia, bezrozumnie podejmują decyzję o kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwym. Sytuacje takie mają często miejsce podczas imprez, spotkań towarzyskich, rodzinnych – wskazuje na to zwiększona częstotliwość wypadków podczas weekendów. Kampania rozpoczęła się pod koniec czerwca 2014 r i, będzie trwała przez okres wakacyjny. Będzie realizowana na terenie województwa zachodniopomorskiego.
 

W ramach kampanii w Internecie pojawił się spot wideo w formie viralu, który zawiera przekaz "Pomimo, że jesteś młody, brak odpowiedzialnego zachowania, asertywnej reakcji może sprowadzić na Ciebie czy osoby w Twoim otoczeniu śmierć". Stworzony został także specjalny profil fan page na portalu Facebook pod adresem www.facebook.com/alkoholzakierownica. Będą tam przekazywane informacje dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Regularnie emitowane będą informacje na temat wpływu alkoholu na kierowcę, konsekwencji karnych, sposobów interwencji oraz dobrych praktyk i asertywnego zachowania. Kolejnymi narzędziami kampanii będą plakaty, które we współpracy z samorządami eksponowane będą w m.in. klubach i dyskotekach. Trafiły one do wszystkich gmin Pomorza Zachodniego. Na dystrybutorach 30 stacji benzynowych regionu pojawiły się specjalne naklejki z hasłem „Alkohol za kierownicą – nie zgadzam się!”.

Facebook: www.facebook.com/alkoholzakierownica
Oficjalny klip wideo: https://www.youtube.com/watch?v=pEnKdsvk_O4
Strona internetowa organizatora: http://wws.wzp.pl/wws/p-r-m-a-23477/aktualnosci.htm