Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Zielona Góra: Edukacja to działanie

2014-07-28
 | Autor: Redaktor
Na terenie Zielonej Góry prowadzono szereg działań z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach. Na szczególną uwagę zasługują działania edukacyjne i kampanie społeczne.

W ramach merytorycznej współpracy Biura Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze szkołami nauki jazdy przygotowano i przeprowadzono w szkołach nauki jazdy zajęcia edukacyjne z zakresu wpływu alkoholu na organizm kierowcy. Zrealizowano także szereg akcji skierowanych do mieszkańców promujących trzeźwość za kierownicą. W ramach działań edukacyjnych zlecono produkcję i emisję na antenie lokalnych telewizji spotów pt. „Piłeś, nie jedź”, „Akumulator”, „Nie stawiaj kolejnego krzyża”, „Nieważne, ile wypiłeś”, a także cykl reportaży pt. „Na krawędzi”. Dotyczyły one m.in. wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców. Gimnazjom i szkołom ponadgimnazjalnym w Zielonej Górze użyczano alkogogle. Ćwiczenia z ich wykorzystaniem są doskonałym dopełnieniem wiedzy teoretycznej i cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.