Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Skawina: młodzież szkolna i rodziny przeciw pijanym kierowcom

2014-06-11
 | Autor: Redaktor
Gmina Skawina bierze udział w trwającej właśnie VII edycji kampanii „No promil – No problem” odbywającej się na terenie Małopolski. W akcji uczestniczą szkoły z terenu gminy. Przeprowadzane są zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży, spotkania z rodzicami oraz konkurs na transparent tematyczny związany z przekazem kampanii.

Podczas zajęć dla młodzieży odgrywane są scenki obrazujące sytuację bliskiej osoby, która chce wsiąść do samochodu po wypiciu alkoholu. Wyświetlany jest także film pt. „Dagmara”, opowiadający o tragicznym wypadku, w wyniku którego zginęła młoda dziewczyna potrącona przez kolegę kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu.
 

– Zmiany w postawach i zachowaniach mogą dokonać się tylko wówczas, gdy będą promowane i wspierane działaniami prowadzonymi w społecznościach lokalnych, dlatego serdecznie dziękujemy szkołom za podjęcie współpracy – podkreślają organizatorzy działań.

Nieodłączną częścią działań profilaktycznych realizowanych w Skawinie są pikniki i turnieje rodzinne, w czasie których uczestnicy mają okazję wziąć udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem alkogogli. Na wrzesień w gminie zaplanowano zorganizowanie happeningu i marszu do miejsca, w którym kilka lat temu zginął gimnazjalista potrącony przez nietrzeźwego kierowcę.
 

Na stronie internetowej Centrum Wspierania Rodziny (www.cwr-skawina.pl) publikowane są na bieżąco informacje o inicjatywach z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach. W portalu oraz na oficjalnym fanpage'u Gminy Skawina na portalu Facebook w ramach edukacji publicznej zamieszczono tekst motywujący do reagowania ze wskazówkami „Jak powstrzymać pijanego kierowcę”.