Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Gniezno: zajęcia dla przyszłych adeptów kierownicy

2014-06-18
 | Autor: Redaktor
Miasto Gniezno we współpracy z Fundacją Młodzi w Uzależnieniu realizuje program pt. „Świadomy kierowca”. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego spowodowane wpływem alkoholu. Działania programu kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a więc osób, które w najbliższym czasie będą starały się uzyskać prawo jazdy.

W ramach programu zaplanowano zajęcia z uczniami gnieźnieńskich szkół, na które składają się wykłady teoretyczne i praktyczne zajęcia z alkogoglami. W czasie wykładów młodzież dowiaduje się, jaki jest wpływ alkoholu na organizm oraz jak przeliczać spożyte ilości alkoholu na promile we krwi. Uczestnicy poznają także przepisy prawne dotyczące nietrzeźwych kierujących. Organizatorzy kładą szczególny nacisk na nauczanie umiejętności asertywnej postawy wobec alkoholu.

Z kolei Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z Komendą Powiatową Policji, Komendą Powiatową Straży Pożarnej oraz Zakładem Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie prowadzi obecnie trzecią edycję akcji „Bezpieczne Wakacje”. Zainaugurowane tuż przed wakacjami działania służą podniesieniu poziomu świadomości kierowców i innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie wiele uwagi poświęca się kwestii odpowiedzialności kierowców i ich pasażerów.