Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Kleczew: rajd rowerowy promujący trzeźwość na drodze

2014-06-13
 | Autor: Redaktor
W czerwcu w Kleczewie już po raz piąty zorganizowano rajd rowerowy pod hasłem „Bądź trzeźwy na drodze”. Inicjatorami akcji są Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kleczewie.

– Głównym celem rajdu rowerowego jest propagowanie trzeźwości na drogach oraz zdrowego stylu życia bez uzależnień. Rajd to również świetna okazja dla rodzin, by w atrakcyjny sposób spędzić razem wolny czas – podkreśla Maria Kolasińska, pełnomocnik GKRPiRPA.

Impreza finansowana jest ze środków na realizację Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Współorganizatorami akcji są: Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kleczewie, a także Koło Gospodyń Wiejskich w Dankowie.
 

W tym roku na linii startu stawiło się razem aż 520 rowerzystów. Dla uczestników imprezy zorganizowano różne atrakcje, m.in. konkursy sprawnościowe dostosowane dla różnych kategorii wiekowych. Na mecie dla kolarzy-amatorów czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.