Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Chełm: „Stop Szaleńcom Drogowym”

2014-06-20
 | Autor: Redaktor
Od kwietnia z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie i przy udziale gmin z powiatu chełmskiego realizowana jest akcja „Stop Szaleńcom Drogowym”. Głównym celem jest pokazanie tragicznych skutków wypadków drogowych, w których uczestniczyli piesi, rowerzyści lub motocykliści. W ramach akcji w szkołach prezentowany był film pokazujący skutki wypadków drogowych.

To nie pierwsza profilaktyczna akcja lokalna, w której wykorzystano ten środek przekazu. Wcześniej przez dwa lata w gminach powiatu chełmskiego emitowano film „Piłeś - jedziesz – giniesz”, który miał uświadomić młodym ludziom, jakie następstwa powoduje prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Do filmu dołączone były policyjne zdjęcia z miejsc wypadków drogowych.

W ramach projektu „Piłeś – jedziesz – giniesz”, zostały zorganizowane konferencje dla nauczycieli i pedagogów szkolnych, a także spotkania z uczniami oraz akcja profilaktyczna z udziałem chełmskich restauratorów. Każdy klient pubu czy restauracji mógł za pomocą alkomatu sprawdzić zawartość alkoholu we krwi.