Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Zamość: Akademia Trzeźwego Kierowcy

2014-06-23
 | Autor: Redaktor
W 2012 r. Fundacja Dzieci i Ojców im. św. Jana Bosko w Zamościu przy współpracy Urzędu Miasta zrealizowała projekt „Akademia Trzeźwego Kierowcy”. Wśród adresatów były m.in. osoby zatrzymane za jazdę po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwym, które utraciły prawo jazdy oraz sprawcy wypadków i kolizji drogowych.

Uczestnicy spotkań w ramach „Akademii Trzeźwego Kierowcy” mieli okazję dowiedzieć się, jak alkohol oddziałuje na układ psychomotoryczny osoby prowadzącej samochód, oraz jakie konsekwencje może powodować prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Zajęcia prowadzone były przez przedstawicieli policji w formie prezentacji multimedialnej, warsztatów, wykładu i studium przypadku. Jedno z takich spotkań odbyło się w Zakładzie Karnym w Zamościu.

Urząd Miasta Zamość prowadził także projekt „Prowadzę jestem trzeźwy”. W jego ramach przeprowadzono dystrybucję materiałów informacyjno-edukacyjnych oraz umieszczono informację na stronie internetowej Urzędu. Każdy mieszkaniec Zamościa identyfikujący się z przekazem „Prowadzę jestem trzeźwy” mógł pobrać breloczek, naklejki i inne gadżety.