Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Warszawa-Bielany: Bezpieczny – Trzeźwy Kierowca

2014-06-25
 | Autor: Redaktor
Warszawska dzielnica Bielany od wielu lat podejmuje inicjatywy w celu przeciwdziałania kierowaniu pojazdami pod wpływem alkoholu. We współpracy ze szkołami nauki jazdy organizowane są szkolenia dla kandydatów na kierowców. Działania o charakterze edukacyjnym prowadzone są także podczas imprez plenerowych, gdzie można wziąć udział w ćwiczeniach z użyciem alkogogli lub symulatora dachowania.

Od września br. rusza program „Bezpieczny –Trzeźwy Kierowca”, w którym wezmą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Celem programu jest przede wszystkim dostarczenie młodym ludziom wiedzy na temat wpływu alkoholu na organizm człowieka w kontekście prowadzenia pojazdu. Uczniowie dowiedzą się między innymi, jak przelicza się ilość spożytego alkohol na promile. Wezmą również udział w ćwiczeniach asertywnego odmawiania, a także w zajęciach praktycznych z instruktorem jazdy z wykorzystaniem specjalistycznego samochodu i alkogogli.