Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Patronat marszałków województw nad szkoleniami PARPA

2014-06-24
 | Autor: Redaktor


Marszałkowie województw, w których odbędą się szkolenia „Powstrzymaj pijanego kierowcę. Co mogą zrobić samorządy lokalne”, obejmują wydarzenia swoim patronatem. Poinformowały o tym urzędy marszałkowskie województw mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego.
  „Nadużywanie alkoholu należy do najczęstszych przyczyn groźnych wypadków komunikacyjnych, w których każdego roku giną tysiące ludzi. Dlatego właśnie tak ważne i potrzebne są wszelkie działania informacyjno-edukacyjne z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach” – podkreślili przedstawiciele UM woj. mazowieckiego w liście do organizatorów szkolenia.

„Wszystkie inicjatywy na rzecz zwiększenia aktywności władz lokalnych związane z problemem nietrzeźwości wśród osób kierujących pojazdami mechanicznymi są godne poparcia i z całą pewnością zasługują na uznanie. Pomysłodawcom i organizatorom serdecznie gratuluję inicjatywy i życzę powodzenia w realizacji zaplanowanych zadań” – napisano w imieniu marszałka woj. małopolskiego.
UM woj. lubelskiego przekazał informację o szkoleniu przedstawicielom służb mundurowych, sądownictwa, oświaty oraz Kościoła zaangażowanym w przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach na terenie Lubelszczyzny.