Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Mieszkanka Katowic powstrzymała pijanego kierowcę

2014-06-12
 | Autor: Redaktor


3 promile alkoholu miał kierowca, któremu dalszą jazdę uniemożliwiła młoda mieszanka Katowic. Kobieta zauważyła pijanego kierowcę na stacji benzynowej. Jak wspomina, na pierwszy rzut oka stwierdziła, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Kierowca przyjechał na stację paliw i wyszedł z samochodu.

Pani Aleksandra zareagowała bardzo szybko – podeszła do nietrzeźwego i wyrwała mu z ręki kluczyki. Zabrała także drugi komplet z samochodu. Kolejnym krokiem był telefon na policję. Patrol przyjechał już po kilku minutach. Pijany kierowca zdążył jednak uciec piechotą. Policjanci zatrzymali go w krótkim czasie nieopodal miejsca zdarzenia. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątek Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach nagrodziła panią Aleksandrę za obywatelską postawę. – Jestem zbudowany tym, że spada tolerancja dla takich zachowań. Do ludzi zaczyna docierać, że pijani kierowcy to potencjalni zabójcy – mówił insp. Roman Rabsztyn, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego policji.