Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Materiały „Powstrzymaj pijanego kierowcę” dotarły do gmin

2014-06-05
 | Autor: Redaktor


Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozesłała do blisko 2,5 tys. gmin w całej Polsce materiały opracowane w ramach działań informacyjno-edukacyjnych pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

Przesyłki z przewodnikiem do realizacji działań z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach właśnie dotarły do gmin.

Przewodnik zawiera program profilaktyczno-edukacyjny dotyczący problematyki nietrzeźwych kierowców do realizacji w szkołach nauki jazdy. W kolejnych częściach przedstawiono rekomendacje PARPA dotyczące gminnych działań na rzecz przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach. W przewodniku znalazły się także podpowiedzi dotyczące tego, jak organizować lokalne działania pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

Częścią przewodnika jest płyta CD zawierająca m.in. filmy edukacyjne pokazujące, jak reagować na pijanych kierowców oraz wzory informacji prasowych do publikacji na stronach urzędów gmin i w lokalnej prasie.

Przesyłce towarzyszy list dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w którym zachęca on przedstawicieli samorządów do aktywności w obszarze przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach.